Petek Temizliği Yapımı ve Petek Temizliğinin Önemi

Petek Temizliği Yapımı ve Petek Temizliğinin Önemi

Isınma maliyetlerini düşüren ve yaşam alanlarında temiz, rahat ve pratik bir ısınma sağlayan kombi ve petekler uzun süreli yoğun kullanımları çerçevesinde tüm cihaz ve ürünlerde olduğu gibi zaman içerisinde kirlenmeye maruz kalabilir. Kombi cihazları ve peteklerin yıl içerisinde mutlaka periyodik bakım işlemlerinden geçirilerek, tamamen temizlenmeleri gerekmektedir. Pek çok etkene bağlı olarak peteklerde meydana gelebilecek yoğun kirlenme durumu için tüm Ordu genelinde profesyonel Ordu petek temizliği hizmetleri sunuluyor. Bu hizmetlerden yardım alınarak dikkatli ve hassas bir çalışma ile yapılması gereken petek temizliği işlemlerinin en doğru şekilde yerine getirilmesi sağlanır.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Kombinin ısıttığı suyu ilettiği peteklerin iç kısmında bulunan kanallar aracılığı ile suyun sirkülasyonu sağlanabilmektedir. Bu şekilde sürekli olarak peteklerin içerisinden sıcak su geçişi ile ortam ısıtması sağlanabilmiş olur. Ancak bu su geçişleri beraberinde su içerisinde bulunan kireç, çamur, çeper gibi daha pek çok farklı etkenin de peteklerin içerisine girmesine neden olur. Bu durumda peteklerin iç kısmında bu zararlı ve yabancı maddelerin tıkanmalara neden olur ki zaman içerisinde kombiden alınan ısınma performanslarında çok ciddi düzeyde düşüşlerin meydana geldiği görülebilir. Profesyonel Ordu petek temizliği ile kolayca peteklerin ve tesisatın içerisindeki pisliklerin temizlenmesi mümkündür.

Peteklerde meydana gelen yoğun kirlenme ve tıkanma gibi etkiler, peteğin belirli bir kısmı ısınırken, bazı kısımlarının ısınmamasına neden olur. Ciddi bir ısınma performansı kaybının meydana gelmesine neden olan bu durum, zaman geçtikçe çok ileri seviyelere gelir ki bu durumda kombinin kullanılabilirlik pozisyonu kalmaz. Bu yüzden mutlaka periyodik kombi bakımı ve petek temizliği yaptırılmalıdır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemleri uzmanlar tarafından ileri nesil teknik ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Özel solüsyonlu tazyikli sıvı aktarımı ile tüm peteklerin içerisinin temizlenmesi sağlanabiliyor. Ordu petek temizliği hizmetleri dahilinde bu şekilde temizleme işlemlerinin ardından güvenli kombi ve petek kullanımı için gerekli olan kombi su basınç seviyesinin gerekli olan ayarlamaları da gerçekleştiriliyor. Böylelikle petek temizleme işlemlerinin ardından doğrudan ilk günkü performans verimliliğinde kullanımı sağlanabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>