bilgi@ordukombiservis.com

Awesome Image

Ortalama Kombi Ömrü Kaç Yıldır?

Ortalama Kombi Ömrü Kaç Yıldır?

Sanayi Bakanlığı tarafından belirtilen kombi kullanım ömrü 15 yıl kadardır. Fakat günümüzde kombiler 15 yıldan kısa sürede kullanım ömrünü tamamlayabileceği gibi 15 yıldan daha uzun süre de kullanılabilmektedir.

Kombi Ömrü Neye Göre Değişir?

Kombi Ömrü marka modeline göre değişir düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Kombilerin kullanım süreleri kullanım şekillerine göre ve kombilere olan ilgi alakaya göre değişir. Bu uğurda dikkat edilmesi gereken doğru kullanım kadar, gerekli işlemlerin vaktinde yapılmasıdır.

Kombiyi Uzun Süre Kullanma Yöntemleri

Mevcut kombinizi olması gereken sürenin de üstünde kullanmak ister misiniz? O halde sunacağımız bilgileri inceleyebilir ve önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

  • Kombinizin Yıllık Bakımını Mutlaka Yaptırmalısınız. Kombiler yılda bir kez bakıma ihtiyaç duyar. Bakımı düzenli olarak yapılan kombiler her zaman beklentiye yanıt verir. Daha tasarruflu kullanım sağlar, uzun süre çalışır, kolay arızalanmaz, en ufak arızası büyümeden tespit edilerek büyük masrafların önüne geçilir. Bu denli önemli bir uygulamayı yılda bir kez vakti geldiğinde ve özellikle de kış öncesinde yaptırırsanız eğer emin olabilirsiniz ki kombiniz daha uzun süre kullanım sağlamanıza yardımcı olacak. Bakımı uzun yıllardır yapılmayan bir kombi ile bakımı her yıl düzenli olarak yapılan kombi arasında yaklaşık 4-5 yıl kadar kullanım ömrü farkı bulunur. Bu düşünce ile mutlaka kombi bakımı işlemini uzmanına yaptırın.

  • Kombinizde Oluşan En Ufak Arızayı Önemsemelisiniz. Kombiniz arızalandığında arızasının büyüklüğüne küçüklüğüne bakmayın. Kombi arızaya geçti ise veya ters giden bir şeyler var ise mutlaka servis yardımı alın. Bu sorun önceden tespit edilir ise müdahale gecikmez ise masraf düşer. Ayrıca kombinizin ömrü de kısalmamış olur. Bu öneriyi dikkate alarak ufak-büyük fark etmeksizin her arıza durumunda servis yardımı alın.

  • Kombi Arızalarında Mutlaka Uzman Yardımı Almalısınız. Piyasada Kombi Servisi olarak görev alan birçok firma ve kuruluş var. Yalnız işini en iyi şekilde yapanı ve en güvenilir şekilde yapanını bulmak zor. Bu düşünceyi mutlaka önemseyin ve kombinizde oluşan arıza durumu ne olursa olsun kendiniz müdahale etmeyin ya da işten az buçuk anlıyorum diyenlerden yardım talep etmeyin. Her işin uzmanı olduğunu unutmayın ve kombi arızalarında uzman yardımı alın. Uzman müdahalesi ile hem sorun kısa sürede çözümlenir hem de kombi zarar görmeyerek uzun ömürlü olmuş olur. Tüm kombi arızalarında önerimiz uzun süre kullanım için işi uzmanına yaptırmanızdır.

 

Sunulan bu bilgilerden özellikle de bakımı önemseyin. Düzenli bakım yapılan kombilerden alacağınız randıman da çok iyi olur, kullanım süresi de uzun olur. Bu önerileri dikkate alır uygularsanız kombinizi 15 yılın üzerinde kullanabilirsiniz.

Ordu Kombi Servis RS Teknik

About Author

X