Ordu Kombi bakımı

Sobalı ısınma sistemlerinden doğalgazlı kombi ile ısınma sistemlerine geçiş günümüzde hızla artmaktadır. Bunun oldukça faydaları olduğu zamanla daha iyi görülmektedir. Kömürün havaya ve çevreye verdiği zarar kuşkusuz oldukça fazla. Doğalgazın çevre dostu olması ve ısınmadaki avantajları nedeniyle doğalgazlı kombi ülkemizde oldukça fazla talep görmeye başlamıştır. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ordu ilimizde de bu talep her geçen gün artmaktadır. Ordu’nun hava kirliliğinde azalma ve temiz havasının artması gözle görülür derecededir. Bununla doğru orantılı olarak doğalgazlı kombi kullanımı da artmıştır. Ordu ECA Kombi bakım servisi ve Ordu Viessmann kombi bakım servisi olarak firmamız Ordulu vatandaşlarımıza kaliteli bir hizmet vermektedir. Ordu Kombi bakım :

Kombiler soğuk kış aylarında yuvanıza sıcacık olmasını sağlar. Ama hizmeti sadece kış mevsimi ile sınırlı değildir. Yaz mevsiminde de sıcak su temini ile sizlere hizmete devam etmektedir. Evet yılın 365 günü 7/24 çalışan kombiler oldukça önem arz etmektedir. Bu kadar çok çalışan elektronik bir cihazın elbetteki zamanla yıpranması kaçınılmazdır. Ömrünü uzatmak ve verimliliğini yükseltmek için düzenli olarak kombi bakımı yaptırılmalıdır. Yapılmadığı zaman çok çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir. Tabii her markanın bakım şekli ve bakım sıklığı farklıdır. Ordu ECA kombi bakım servisi ve Ordu Viessmann kombi bakım servisi olarak kombinize en uygun bakımı uzman çalışanlarımızla tarafımızca yapmaktayız. Firmamız müşterilerimize profesyonel olarak hizmet vermektedir.

İyi Bir Kombi Nasıl Olmalı?

Kombi doğalgaz su ve elektrikle çalışan demir bakır alüminyum gibi metal ve plastik bileşenleri olan bir cihazdır. Kombinin farklı ekipmanları vardır. Termostat kontrol panosu, genleşme tankı, pompa gibi sistemleri vardır. Ayrıca emniyet ekipmanlarına da sahiptir. Kombi alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Eğer kombi almayı düşünüyorsanız ilk tercihiniz yoğuşmalı kombi olmalıdır. Çünkü yoğuşmalı kombiler atılan duman gazı içindeki su buharını tekrar enerjiye dönüştürür. Bunu kendi enerjisine ekleyerek fazladan enerji kazanımına yardımcı olur. Yoğuşmalı kombiler ilk alırken pahalı gibi görünse de bir yıl içerisinde kendini gaz sarfiyatı ile amorti edecektir. Dolayısıyla sonraki yıllarda daha ekonomik olacak ve sizi tasarrufa geçirecektir. Bu nedenle diğer kombilere göre daha ekonomiktir. Hatta diğerlerine göre yüzde 40’lara varan tasarruf sağlayabilirsiniz. İyi ve kaliteli bir cihaz seçmeli ve cihazı doğru kullanmalısınız. Kombilerin genel olarak kullanım ömrü Sanayi Bakanlığınca 15 yıl olarak belirlenmiştir. Ancak düzenli bakım ve doğru kullanımla bu süre uzatılabildiği gibi yanlış kullanım ve bakım yapılmaması bu süreyi kısaltabilir.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir?

Kombi bakımı oldukça önemli ve faydalı bir durumdur. Neden mi?

* Canınızın ve malınızın güvende olması için

* Daha iyi bir ısınma sağlamak için

* Evinizdeki tüm alanların eşit ısınması için

* Doğalgaz tüketimini azaltarak tasarruf yapmak için

* Kombi arızaları yaşamamak ve ömrünü uzatmak için. Çünkü yeni bir kombi almak bakım ücretinden daha masraflı olacaktır.

* Faturaları düşürerek bütçenize katkı sağlamak için;

Kombi bakımlarınızı belirli aralıklarla yaptırmanız gerekmektedir. Uzmanlar en az yılda bir defa kış mevsimine girmeden önce bu bakımların yapılması gerektiğini söylemektedir. Kombilerinizin düzenli bakımını yaptırmazsanız sürekli arızalarla karşılaşırsınız. Arıza masrafları ise bakım masraflarına göre daha külfetli olacaktır. Yaşayacağınız mağduriyetler de ekstrası olacaktır. Yine uzmanına yaptırmadığınız bakımlar karşınıza daha büyük sorunlar ve arızalar olarak çıkacaktır. Bu nedenle kombi bakımını uzman ellere bırakmalısınız. Firmamız Ordu ilimizde, Ordu ECA kombi bakım servisi ve Ordu Viessman kombi bakım servisi olarak tüm vatandaşlarımıza uzman ekiplerce hizmet vermektedir.

Kombilerde arıza nedenleri

Isınmada oldukça önemli olan kombilerin çeşitli nedenlerle arızalanmaları kaçınılmazdır. Bu arızalanmaların en aza indirilmesi için öncelikle nedenlerini bulmalıyız. Kullanıcı hatası

Kullanıcı hataları arıza nedenlerinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Yetkili servis tarafından tam bilgilendirilmeyen ve kullanıcı kılavuzunu tam okumayan kullanıcı çeşitli hatalar yapabilmektedir. *Kombinin yaz kış modu yanlış kullanılıyor olabilir. Kullanıcıların sıklıkla yaptığı bir hatadır.

* Gaz vanası kapalı durumda ise ve kombi çalıştırılmışsa arıza verebilir. Kullanıcının gaz vanasını kapatmaması gereklidir. Kapatılmışsa kombi açılmadan önce gaz vanası açılmalıdır. Yoksa kombi arıza moduna geçecektir.

Elektrik Kesintileri Elektrik kesildiğinde kombinin açık kalmaması gereklidir. Elektrik geldiğinde yüksek veya düşük voltaj kombinin arızalanmasına neden olabilir.

 Donma

Kombinin açık alana montajının yapılması iç alanlara kurulumu yapılan kombilere göre daha fazla donma riski içermektedir.

 Tesisat suyunun kirlenmesi

Tesisat suyu ve borularda dolaşan su kirlenmişse sirkülasyon zayıflar ve radyatörlerde ısınma sorunu oluşur. Hermetik baca sistemli kombilerde meydana gelen tozlanma

Hermetik bacalı kombiler oksijeni dış ortamdan temin ederler. Bu esnada dışarıdaki toz kir ve parçacıkları içine çeker. Bu toz ve kir de bozulma veya verim kaybına neden olur.

 Su basıncı

Tesisattan kombiye gelen su basıncı genelde 1,5 bardır. Kombi tesisatından dışarı sızan az miktarlardaki su bile yetersiz su basıncı arızasını meydana getirir.

 Kurulum hataları

Kombi arızalarının önemli nedenlerinden biri de kurulum hatalarıdır. Kaliteli vanalar kullanılmaması veya hatalı uygulamalar kombi arızalarına neden olabilmektedir. Bu nedenle kombi kurulumu yetkili servislere yaptırılmalıdır. Ordu ECA kombi bakım servisi Ordu Viessmann kombi bakım servisi ile firmamız kullanıcılara tam destek vermektedir.

Doğalgaz tasarrufu için yapılması gerekenler

Evlerde bazı yöntemlerle doğalgaz tüketimi en aza indirilerek faturalarda tasarruf edilebilir. Hatta alınacak önlemlerle bu tasarruf oranı yüzde altmış lara kadar olabilecektir. Kullanıcıların doğru bildikleri bazı yanlış uygulamalar vardır. Bu yanlışların düzeltilmesi bile ekonomik olarak bütçeye katkı sağlayacaktır. Mesela kombinin tüm gün kapatılması ya da bazı odalardaki peteklerin kapatılıp bazılarının açık bırakılması. Peki doğalgaz tasarrufu için neler yapılabilir? Hep beraber görelim. Kombinizi tamamen kapatmak yerine daha düşük ısı ayarına getirebilirsiniz. Kombi termostatı derecesi düşürülebilir. Böylece gün boyu ev düşük de olsa belli bir ısıda kalır ve kombi daha az çalışır. Kombi tamamen kapatıldığında sistemdeki ısıtma suyu soğur. Kombi tekrar açıldığında ise soğuyan suyu ısıtmak için daha çok çalışacaktır. Dolayısıyla doğalgaz tüketimi daha çok artacaktır. Odaların bazılarına peteği tamamen kapatmak yerine az kullanılan odaların petek ısısı düşürülebilir.

* Mantolama yapılmış evlerde yakıt tasarrufu %40 ları bulabilmektedir.

* Peteklerin arkasına takılacak ısı yalıtım plakaları sayesinde ısı kaybı engellenebilir. Çünkü genellikle peteklerde ısı kaybı arka taraftan olur.

* Çift Camlar ve yalıtımlı pencereler önemlidir.

* Peteklerin önü ve etrafı eşyalarla kapatılmamalıdır. Oda termostatı ya da termostatik vanalar kullanmak odalarınızı istediğiniz sıcaklıkta tutarak gereksiz ısınmaları engelleyebilirsiniz.

* Isınmada 1 derecelik ısı bütçenize yüzde altılık  fazla bir maliyete yol açar.

* Baca kombi ve doğalgaz tesisatlarına düzenli bakımları yaptırılmalı asla müdahale edilmemelidir.

* Havalandırma delikleri kesinlikle kapatılmamalı. * Karbonmonoksit zehirlenmeleri olmaması için Doğal Gaz şirketleri tesisatı işletmeye nasıl almışsa o şartlar asla değiştirilmemelidir. Bütün konularda tam bir destek almak için Ordu ECA kombi bakım servisi ve Ordu Viessmann kombi bakım servisi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kombi Bakım Servisinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi bakım servisi görevlilerinin yetki belgesi var mı diye mutlaka sorulmalıdır. Yoksa kombi bakımı yapmasına engel olunuz. Bakım esnasında sizi yapılanlar hakkında bilgilendirmesini talep ediniz. Kombinizin önemli güvenlik aksamlarının bakımının yapıldığından ve bir sorun kalmadığından emin olunuz. Kombi kapağını açmadan sıcak su ve kalorifer tesisatı teste tabi tutulmalıdır. Bu test ile kombinin çalışma durumu kontrol edilmelidir. Bu kontroller yapılmadan kombinize müdahale ettirmeyin. Ordu ECA kombi bakım servisi ve Ordu Viessmann kombi bakım servisi ile bunlardan fazlasını bizde bulabilirsiniz. Piyasada kombi tesisatı bakımı yapan kişiler var. Bunların kullandığı kimyasalların ne olduğunu müşteriler bilemez. İçeriği bilinmeyen bu kimyasallar kombi tesisat ve radyatörlerde erime ve delinme gibi sorunlara yol açabiliyor. Böylece daha büyük problemler ortaya çıkabiliyor. Kombi ve petekler farklı metallerden yapılmıştır. Bunların üretimi esnasında içine su ile temasını engelleyen bir çeşit kimyasal yağ konulmuştur. Yoksa metal aksamlar sudan dolayı oksitlenir ve paslanabilir. Bakım ve temizlik esnasında bu yağlarda gitmektedir. Bu yağın sisteme daha sonra tekrar eklenmesi gerekmektedir. İşte tüm bu nedenlerden dolayı yetkili ve uzman servislerden destek almalısınız.

 Kombi Bakım Ücretleri Ne Kadar? Ordu Kombi bakımı

Viessmann ve ECA kombi bakım ücreti 2018-2019 yıllarında 80 TL ile 280 TL arasında değişmektedir. Bu ücrete servis ücreti olan 50 TL dahildir .

 

Sonuç olarak diyebiliriz ki kombi kullanan herkes can ve mal güvenliğini sağlamak istiyorsa düzenli bir şekilde kombi bakımlarını yaptırmalıdır. Alanında uzman kişilerden ve kurumsal kombi servisi görevlilerinden yardım ve destek almalıdır. Ordu ECA kombi bakım servisi ve Ordu Viessmann kombi bakım servisi ile tüm Ordulu vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Sizinde kışların sıcacık olsun.

Ordu Kombi bakımı , Ordu Kombi bakımı

 

 

 

Zaman ilerledikçe hayatlarımızda oldukça hızlı bir değişim ve gelişim ortaya çıkmaktadır. Bu gelişimler çoğu zaman yaşantımıza kolaylık getirse de, kimi zaman çeşitli sorunlar ile mücadele etme durumunda bırakabilmektedir bizleri. İşte bu gelişmeleri hayatımıza katmak ve sorunsuz bir şekilde devam etiitrebilmek için, oluşan sorunlara oldukça hızlı bir şekilde müdahale edebilmek önemlidir. Ordu Hızlı Doğal Gaz Ustası ile artık doğal gaz ile ilgili sorunlar hayatınızda sorun olmaktan çıkıyor.

Ordu Hızlı Doğal Gaz Ustası Hep Yanınızda

Teknolojinin yaşantımızdaki en büyük avantajlarından biri de tartışmasız doğal gaz konforudur. Ancak, az önce de belirttiğimiz gibi bu konforu gerçekten eksiksiz yaşayabilmek için oluşabilecek sorunlara profesyonel anlamda destek sağlayabilmek önemlidir. Bu nedenle de hizmet alacağınız kişileri doğru seçmeniz gerekmektedir. Tabiri caizse; ince eleyip sık dokuma deyimi tam anlamı ile anlatılmak isteneni ifade etmektedir. Çünkü yapılan yanlış tercihler sonrasında istenmeyen sorunlar ile mücadele etmek durumunda kalınabilir. Bizler sayesinde bu tarz sorunlar ile mücadele etmeden işi ustasına bırakmanın rahatlığını süreceksiniz.

Ordu Hızlı Doğal Gaz Ustası İşini Ustalıkla Yerine Getirir

Doğal gaz ile ilgili yaşanan sorunların çözümünde oldukça önemli bir başka detayda, sorunun olabildiğince hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması gerektiğidir. Doğal gaz hayatımızı kolaylaştırmasının yanı sıra belirli kriterlere uyulmadığı takdirde ciddi sorunlara sebebiyet verebilecek kapasitede bir oluşumdur. Hayatınızda doğal gaza ait her türlü riski ekarte edebilmek belirli bir aşamaya kadar elinizdedir. Bu nedenle de, profesyonel kapsamda bir ekip ile çalışmak konusunda taviz vermemelisiniz. Karşılaşılan problemleri hızlı ve etkili bir şekilde çözüme kavuşturmak için ihmal edilmemesi gereken durumlardan biri de işbirliği yapılan ekibin alanda edindiği tecrübedir.

Ordu kombi servis tamamladığı ve teslimatını gerçekleştirdiği tüm işlerde sağlam referanslara sahiptir. Sizlerinde tahmin edebileceği gibi, herhangi bir alanda yapılan işin aynası, iş sahibinin referansıdır ve bu referansları almak sanıldığı kadar kolay değildir. Sonuçta memnuniyet oluşmayan bir çalışmadan olumlu bir referans çıkması pekte muhtemel bir durum değildir. Ordu Hızlı Doğal Gaz Ustasının sizlere sunmuş olduğu referanslar ile de alanda ne kadar tercih edildiği kanıtlanmaktadır.

Sizde hemen bizim iletişime geçin.

Ordu Kombi Servis İletişim

 

Ordu Ocak Dönüşümü; Doğalgaz Dönüşümüyle Ekonomik Çözüm

Günümüzün en ekonomik yakıt sistemi olan doğalgaz ile yaşam alanlarındaki enerji ihtiyaçlarını tasarruflu olarak karşılayabilmek mümkün oluyor. Doğalgaz yakıt sistemini kullanarak, yaşam alanlarında ocak, ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarını çok düşük tüketimler ile karşılayabilmek mümkün olsa da bu aşama da doğalgaz yakıt sistemi ile uyumlu cihazların kullanılması gerekliliği bulunuyor. Ordu Ocak Dönüşümü ustası olarakta sizlerin hizmetine hazır olan Ordu kombi servis bir telefon kadar yakınınızda.

Ordu Ocak Dönüşümü
Ordu Ocak Dönüşümü

Tüp gaz gibi hem maliyetli hem de konfordan uzak yakıt sistemiyle çalışan ocaklar için günümüzde doğalgaz yakıt sistemi uyumluluğu sağlanabiliyor. Ordu kombi servis, ocak dönüşümünde sizlere en hızlı ve en kaliteli hizmeti sunmaya kendini adamıştır.

Ordu Ocak Dönüşümü – Ocak Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Çok uzun yıllardır kullanılan tüp gaz uyumlu cihazların doğalgaz yakıt sistemiyle uyumlu hale getirilmesi noktasında çok önemli avantajlar bulunuyor. Son derece hassas ve profesyonel hizmet anlayışı dahilinde ocak doğalgaz dönüşüm işlemleri pratik şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarda mevcut ocaklarda bulunan ‘ocak memesi’, ‘hortum girişi’ ve ‘hortum’ parçaları doğalgaz yakıt sistemi ile uyumlu formata dönüştürüyoruz. Böylece, Bu şekilde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Ocak Dönüşümü Hangi Cihazlarda Yapılabilir?

Mutfaklarda kullanılan tüp gaz ile çalışan ocak modellerinin hemen hemen hepsi için ocak dönüşümünü doğalgaz uyumluluğu için gerçekleştirmekteyiz. Bu çerçevede de hangi markada olursa olsun;

  • Ocak,
  • Fırın,
  • Kuzine,
  • Set üstü ocak,

Gibi daha pek çok farklı ürün grubunda doğalgaz dönüşümü hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde yapıyoruz. Ordu Ocak Dönüşümünü doğalgazlı cihazlar için yaptırıyor. Haydi sizde bizden kaliteli, garantili ve en güveniliri hizmeti satın alınız.

Ordu Ocak Dönüşüm Ustası Ali Çakır

Tel: 0 543 954 24 74

ve tüm iletişim bilglileri: https://ordukombiservis.com/ordu-kombi-servis-iletisim/

Belgelerimizi ve hakkımızda yapılan yorumları ana sayfamızdan inceleyebilrsiniz.

Ordu Viessmann Kombi

İklimlendirme teknolojileri 21. Yüzyıl dünyasında yaşamın her alanında ısınma ve sıcak su ihtiyaçlarının en ekonomik şekilde karşılanmasına yardımcı oluyor. Son derece hızlı bir gelişim yaşayan kombi teknolojileri ile birlikte artık ısınma kalemindeki maliyetler en minimal seviyeye indirilebiliyor. Türkiye genelinde doğalgaz altyapısı açısından çok önemli yatırım çalışmalarının gerçekleştirilmesi, altyapının oldukça geniş bir ağa sahip olmasını sağladı. Özellikle de Ordu genelinde doğalgaz altyapısının yaygınlaşması sayesinde tüm kent genelinde doğalgaz ekonomikliği, pratikliği ve konforu yakalanabiliyor. Ordu Viessmann Kombi hizmetleri ile tüm Viessmann kombi servis ihtiyaçlarına profesyonel ve kurumsal yanıtlar sağlanıyor.

Viessman Kombi Periyodik Bakım İşlemleri

Kombi teknolojisinde gelişime yön veren ve cihazlarında kullandığı ileri nesil teknolojik donanımlar ile her kullanım tipine yönelik olarak etkin çözümler sağlayabiliyor. Viessman markalı kombiler uzak denetim, ekonomik mod ve daha pek çok yeni nesil özelliği ile yaşam alanlarında ısınma ve sıcak ihtiyaçlarını tasarruflu ve konforlu şekilde karşılamaya yardımcı oluyor. Ancak bu teknolojisi ve kalitesi dahilinde dahi Viessman kombi cihazlarında mutlaka periyodik bakım yapılması gerekir. Ordu Viessman kombi hizmetleri yılda en az iki defa yapılması gereken kombi bakım işlemlerini, tamamen profesyonel hizmet anlayışı ile yerine getiriyor.

Gelişmiş teknolojik yapıya sahip olan Viessman kombilerdeki parçaların kullanıma bağlı olarak doğalgaz artıkları, toz, suyla gelen kireç ve yabancı maddeler gibi pek çok etken nedeni ile tıkanma başta olmak üzere zamanla performansının düşmesine ve hatta arızalanmasına neden olabilecek sonuçlar ortaya çıkartabilir. Bu nedenle de mutlaka profesyonel kombi servis hizmetleri ile kombi periyodik yıllık bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Viessman Kombi Arıza Çözümleri

Viessman teknolojisine sahip olan kombi cihazlarında zaman içerisinde kullanım hataları, ani elektrik sorunları gibi pek çok etkene bağlı olarak arızalanmalar görülebiliyor. Dijital yazılım arızasından, mekanik parça arızalarına kadar tüm Viessman kombi arızalarında mutlaka profesyonel kişiler tarafından onarım müdahalelerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Ordu Viessman kombi hizmetleri dahilinde deneyimli ve uzman teknikerler tarafından tamamen güvenli ve uygun standartlarda kombilerde mevcut olan arızaların kısa zaman dilimleri içerisinde giderilmesi sağlanıyor.